Konsumenci ufają przyciołom

Coraz badziej ufamy „sieci”. 

Osobiste rekomendacje znajomych i członków rodziny oraz opinie konsumentów zamieszczone online to formy reklamy cieszące się największym zaufaniem użytkowników internetu na całym świecie.

Co ciekawe, informacje podane na stronach firmowych WWW wzbudzają równie wysoki poziom zaufania jak opinie konsumentów umieszczone w sieci.

Wyniki badań ankietowych Nielsen Global Online Consumer Survey na grupie 25 tysięcy internautów z 50 krajów świata wskazują, że 90% ankietowanych ufa rekomendacjom znajomych osób, zaś siedmiu na dziesięciu respondentów (70%) darzy zaufaniem opinie konsumentów zamieszczone w Internecie.

Łatwy dostęp do internetu sprawia, że zmienia się nasze podejście do zamieszczanych tam wiadomości.

Na pewno firmy podbuduje wiadomość, że tworzone przez nich strony WWW to kolejna wiodąca forma reklamy pod względem budzonego wśród klientów zaufania. Informacjom zawartym na tych stronach, podobnie jak publikowanym online opiniom klientów, ufa aż 70 % badanych.

Z innych analiz Nielsen wynika, że z reguły konsumenci, którzy zamierzają zamieścić w Internecie swoją opinię o produkcie, usłudze, czy marce, najpierw konsultują się z firmową stroną WWW, czasami przesyłają swoją reakcję zwrotną na kontakt e-mailowy firmy. Tym samym przekazują wytwórcy własne odczucia jeszcze przed opublikowaniem swojej recenzji w sieci.

Powyższe dane potwierdzają ogromny potencjał jaki posiada „sieć” jako medium reklamowe i komunikacyjne. Internauci coraz więcej czasu spędzają online, a co najważniejsze chcą to robić wszędzie, z każdego miejsca i o każdej porze. Wszystko dzięki wszechpotężnym rozwiązaniom mobilnym. Ale to już kolejny temat...